Mgr. Marta Krivdová

turistický krúžok

Tento rok začíname túrou vo Vysokých Tatrách.  Vybrali sme výstup na Popradské pleso, kde sa nachádzajú dve chaty . Chata pri Popradskom plese a nová Majláthová chata.  Trasa začína na Štrbskom Plese.  Odtiaľ pôjdeme po červenej značke po tatranskej magistrále na Popradské pleso – ktoré leží v nadmorskej výške 1470 m.n.m.  Tu sa poprechádzame,  občerstvíme a späť zídeme po tej istej trase.

Časový rozvrh: Štrbské Pleso - nad Popradským plesom 0h 45" - Popradské pleso 0h 45" - Symbolický cintorín 0h 30" - Popradské pleso-zastávka 1h 00" - Štrbské Pleso 0h 30"

Spolu: 3 hodiny 30 minút

Prevýšenie: 270 m

Náročnosť: Nenáročná poldenná túra s jednoduchou orientáciou vedúca po dobrých cestách a turistických chodníkoch.

Doprava: vlak

Zraz účastníkov:  7 :30 -  železničná stanica