Profil

Základná škola T. Ševčenka je organizačnou zložkou Spojenej školy T. Ševčenka. Spolu s gymnáziom je umiestnená v jednej budove. Vzhľadom na pomerne nižší počet žiakov v triedach, ako je tomu na iných školách, je u nás výuka efektívnejšia a žiaci sa tak majú možnosť naučiť omnoho viac, ako v iných preplnených triedach. Škola je plneorganizovaná s 9-ročnou školskou dochádzkou, pričom žiak 9. ročníka ZŠ môže pokračovať v stredoškolskom štúdiu aj na našom gymnáziu. Tu ho budú niektoré predmety vyučovať dokonca aj učitelia, ktorí pôsobia na ZŠ, a teda na ktorých si už nemusí zvykať, ako je tomu na iných stredných školách, kde sú noví stredoškoláci dosť vystresovaní z nového prostredia a pedagógov.

Nižšie si môžte prečítať len niekoľko z množstva výhod, ktoré Vám ponúka naša škola pri vzdelávaní Vašich detí:

• bohatá mimoškolská činnosť (záujmové útvary, každý žiak má možnosť prejaviť a rozvíjať svoje nadanie pri kultúrnych akciách v škole, ale aj na iných verejných podujatiach, kde sa škola zúčastňuje).
  • využitie výpočtovej techniky a internetu pri výučbe
  • zapájanie sa žiakov do rôznych súťaží a projektov
  • bohatá ponuka krúžkov
  • spolupráca pedagógov ZŠ a tunajšieho gymnázia