"Modernizácia vyučovacieho procesu"

Spojená škola T. Ševčenka je úspešným prijímateľom
nenávratného finančného príspevku financovaného Európskou Úniou a Štátnym rozpočtom SR, prostredníctvom realizácie projektu s názvom :  Modernizácia vyučovacieho procesu Gymnázia T. Ševčenka
                                 s vyučovacím  jazykom ukrajinským
kód ITMS: 26110130727

Projekt je realizovaný rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 1: Reforma systému vzdelávania a odbornej
 prípravy,    Opatrenie: 1.1 Premena tradičnej školy na modernú.

Projekt sa začal realizovať vo februári 2014, predpokladaný koniec júl 2015, t.j. doba realizácie projektu je 18 mesiacov.

Hlavný cieľ projektu:
                     Implementácia inovatívnych spôsobov a foriem vyučovania pri premene tradičnej školy na modernú.

Špecifické ciele:

• Podpora zvyšovania kvality vzdelávania inováciou obsahu a metód s využívaním IKT vo vzdelávacom procese.
  • Rozvíjať a zvyšovať profesijné kompetencie pedagógov potrebné k premene tradičnej školy na modernú.
  • Inovácia vyučovacieho procesu prírodovedných predmetov.

Aktivity projektu:

1.1 Vypracovanie realizačného a strategického plánu modernizácie vyučovacieho procesu.

2.1 Vzdelávanie pedagogických zamestnancov gymnázia.

3.1 Tvorba vlastných učebných materiálov.

3.2 Diseminácia a evaluácia modernizácie vyučovania.

Realizácia projektu vytvorí predpoklady na zavedenie moderných foriem vyučovania do vzdelávacieho procesu, na základe presne stanovených potrieb a oblastí rozvoja, na základe informácií z  uskutočnených analýz. Pedagógovia získajú možnosť ďalšieho vzdelávania, rozšíria si svoje zručnosti a vedomosti v oblasti digitalizácie učebných materiálov a vyučovacieho procesu, v projektovom vyučovaní a o efektívnom využívaní interaktívnej techniky počas vyučovania. Škola zlepší svoje materiálno-technické vybavenie nadobudnutím novej interaktívnej techniky a nových učebných pomôcok, zabezpečí  vytvorenie multimediálnych učebných materiálov prírodovedných predmetov, čím zvýši záujem a motiváciu žiakov o štúdium prírodovedných vied. Prostredníctvom projektu gymnázium zriadi 3 učebne/laboratóriá: biológie, chémie a fyziky, kde bude prebiehať vyučovanie prostredníctvom nových učebných pomôcok a nových multimediálnych učebných materiálov. 14 pedagógov, ktorí sa zúčastnia vzdelávacích aktivít, sa bude podieľať aj v budúcnosti na inovácii vyučovacieho procesu ďalších predmetov. Vytvorením publikácie o modernizácii vyučovania sa zabezpečí diseminácia výsledkov projektu a dôležitých informácií.